Spring naar inhoud

Contact met de aanbieder

Deze woning is gevonden buiten ons eigen netwerk. Via de knop hieronder ga je direct naar de website van de aanbieder.

Nieuw

Baljuwslaan 3

Bekijk kaart
2011 ME Haarlem (Stationsbuurt)
€ 449.000 k.k.
  • 63 m²
  • 3 kamers
  • 1900

Samenvatting

  • Deze woning wordt sinds 28 augustus 2026 aangeboden door Bloem Makelaars;
  • De tussenwoning heeft een woonoppervlakte van 63 m² en beschikt over 3 kamers, waarvan 2 slaapkamers;
  • De woning is gebouwd In 1900 en ligt in de buurt Stationsbuurt in Haarlem;
  • De woning beschikt onder andere over de volgende voorzieningen: Kabel TV, Mechanische ventilatie, Dakterras, Douche, Toilet, Wasruimte.

Beschrijving

– For English, scroll down. –

Volledig gerenoveerd, verrassend ruim en met alles wat je zoekt in een fijne stadswoning in het centrum van Haarlem. Circa 63 m² woonoppervlakte, een heerlijk lichte woonkamer, twee goede slaapkamers, praktische zolder, beschutte patio én een zonnig dakterras.

Achter de charmante gevel gaat verrassend veel ruimte schuil. Eenmaal binnen loopt de woonkamer mooi door naar achteren en vormen de woonkamer, eetkamer en keuken samen een lange en lichte leefruimte. Op de verdieping zijn twee slaapkamers, een separaat toilet en een ruim dakterras en daarboven bevindt zich nog een praktische, ruime zolder.

De woning is in 2025 grondig verbouwd en verduurzaamd. De oude houten begane-grondvloer is volledig verwijderd en vervangen door een nieuwe schuimbetonvloer met vloerverwarming. De kozijnen zijn vernieuwd en uitgevoerd in kunststof met triple glas, de daken zijn na-geïsoleerd en het dak van de uitbouw is in april 2025 volledig gerenoveerd. Daarnaast is de woning in juli 2025 zowel van binnen als van buiten volledig geschilderd. Het resultaat: een comfortabele woning met een frisse uitstraling en energielabel B.

Binnen is gekozen voor een warme, rustige afwerking. De visgraatvloer loopt mooi door over de begane grond, lichte wanden worden afgewisseld met warme aardetinten en de open balken geven de woonkamer extra karakter. De nieuwe luxe keuken sluit hier goed op aan en is voorzien van AEG inbouwapparatuur.

Kenmerken op een rij
– Woonoppervlakte circa 63 m²
– Grondig verbouwd en verduurzaamd in 2025
– In juli 2025 volledig binnen en buiten geschilderd
– Twee slaapkamers op de eerste verdieping
– Ruime en lichte woonkamer met open eetgedeelte
– Moderne nieuwe keuken met AEG inbouwapparatuur
– Nieuwe badkamer op de begane grond
– Separaat toilet op de eerste verdieping
– Begane grond voorzien van schuimbetonvloer en vloerverwarming
– Kunststof kozijnen met triple glas uit 2025
– Daken na-geïsoleerd met circa 13 cm glaswol
– Dak van de uitbouw volledig gerenoveerd in april 2025
– Zonnig dakterras direct grenzend aan de hoofdslaapkamer
– Extra patio/buitenruimte naast de keuken
– Praktische zolder voor extra bergruimte
– Energielabel B
– Gelegen in het centrum van Haarlem, naast Haarlem Centraal
– Winkels, horeca en het historische centrum op loopafstand
– Oplevering in overleg

Indeling
Via de eigen voordeur stap je binnen in de entree, waarna de woning zich direct naar achteren opent. Aan de voorzijde bevindt zich de zithoek. Dankzij het hoge raam komt hier prettig veel daglicht binnen en ontstaat een fijne plek om je even terug te trekken. Loop je verder, dan merk je pas echt hoe lang de begane grond is. De woonkamer gaat over in het eetgedeelte en vanuit hier kijk je helemaal door richting de keuken aan de achterzijde. De witte balken, de rustige kleurstelling en de visgraatvloer verbinden de verschillende ruimtes met elkaar en geven de woning een warme uitstraling.

In het midden is ruim plaats voor een flinke eettafel. Een fijne centrale plek in huis, met de keuken aan de ene kant en de woonkamer aan de andere. De open trap naar boven is bewust onderdeel van de leefruimte gehouden en geeft het geheel een speels karakter. Aan de achterzijde bevindt zich de nieuwe luxe keuken. De lange keukenopstelling biedt veel werk- en kastruimte en is voorzien van diverse AEG inbouwapparatuur. Door de lengte van het keukenblok blijft er bovendien veel bewegingsruimte over.

Vanuit de keuken stap je naar buiten op een beschutte patio. Geen enorme tuin, maar wél een fijne extra buitenplek waar je met een stoel en een kop koffie rustig buiten kunt zitten. Juist midden in de stad is zo'n extra plek verrassend prettig. Achter de keuken bevindt zich de badkamer. Deze is modern uitgevoerd met een ruime inloopdouche, regendouche, wastafel met verlichte spiegel en toilet. Ook de wasmachine en droger hebben hier hun eigen praktische plek.

Een belangrijk onderdeel van de renovatie zit overigens onder je voeten. Bij de verbouwing in 2025 is de bestaande houten balkenvloer op de begane grond volledig verwijderd. Daarvoor in de plaats is een nieuwe schuimbetonvloer aangebracht, voorzien van vloerverwarming. Comfortabel én een flinke technische verbetering van de woning.

Eerste verdieping
De eerste verdieping telt twee slaapkamers en een separaat toilet. Aan de achterzijde ligt de grootste slaapkamer. Een volwaardige kamer met ruimte voor een tweepersoonsbed en kasten, maar vooral met iets wat deze woning echt extra leuk maakt: vanuit de slaapkamer stap je rechtstreeks het dakterras op.

Het terras is verrassend ruim en vormt in de warmere maanden eigenlijk een extra kamer buiten. Er is volop plek voor een loungeset of eettafel en door de beschutte ligging zit je hier relatief privé. Ontbijten in de zon, na het werk nog even buiten of met vrienden een lange zomeravond doorbrengen: dit is zo'n buitenruimte die je waarschijnlijk veel vaker gaat gebruiken dan je vooraf denkt.

Aan de voorzijde ligt de tweede slaapkamer. Ook dit is een echte kamer, geschikt als kinder-, logeer- of werkkamer. De brede raampartij zorgt voor veel licht. Op de overloop bevindt zich daarnaast een separaat toilet, uitgevoerd in dezelfde warme kleuren die op meerdere plekken in de woning terugkomen. Via een vaste trap vanuit de slaapkamer is de zolder bereikbaar. Deze ruimte biedt waardevolle extra bergruimte voor koffers, kerstspullen, sportspullen en alles wat je niet iedere dag nodig hebt.

Verbouwing en verduurzaming
Dat deze woning er goed uitziet, zie je meteen. Maar juist de werkzaamheden die minder zichtbaar zijn maken hier het verschil. In 2025 zijn de kunststof kozijnen vernieuwd en voorzien van triple beglazing. De daken zijn na-geïsoleerd met circa 13 cm glaswol en het platte dak van de uitbouw is in april 2025 volledig gerenoveerd. Ook is de woning in juli 2025 zowel aan de binnen- als buitenzijde volledig geschilderd. De combinatie van deze werkzaamheden heeft mede bijgedragen aan het huidige energielabel B. Een huis dus dat niet alleen cosmetisch een flinke stap heeft gemaakt, maar waar ook technisch en energetisch veel aan is gedaan.

Wonen in Haarlem
De Baljuwslaan ligt in het centrum van Haarlem, op een rustige en kleinschalige plek direct bij Haarlem Centraal. Vanuit huis loop je zo naar het station en ook het historische centrum met zijn winkels, restaurants, koffiebars en terrassen ligt op loopafstand. Vanaf Haarlem Centraal reis je gemakkelijk richting Amsterdam, Schiphol, Leiden en Den Haag. Tegelijkertijd is ook de groene kant van Haarlem dichtbij en wie graag richting strand gaat, fietst vanuit hier eenvoudig verder naar Bloemendaal of Zandvoort.

Dat maakt de woning interessant voor wie graag centraal woont, maar thuis juist behoefte heeft aan rust en een eigen plek. Een huis met nét wat meer dan je vanaf de straat verwacht: een lange en lichte leefruimte, twee slaapkamers, een patio en zonnig dakterras, energielabel B en een renovatie waarbij ook achter de schermen veel is aangepakt.

Kom je kijken?
Plan een bezichtiging in via Bloem Makelaars. Wij laten je deze fijne stadswoning graag persoonlijk ervaren. Je bent van harte welkom.

Bijzonderheden
– Woonoppervlakte circa 63 m²
– Twee slaapkamers en ruime bergzolder
– Grondige renovatie uitgevoerd in 2025
– In juli 2025 volledig binnen en buiten geschilderd
– Nieuwe schuimbetonvloer op de begane grond met vloerverwarming
– Kunststof kozijnen met triple beglazing uit 2025
– Daken na-geïsoleerd met circa 13 cm glaswol
– Moderne nieuwe keuken met AEG inbouwapparatuur
– Nieuwe badkamer op de begane grond
– Separaat toilet op de eerste verdieping
– Ruim dakterras bereikbaar vanuit de hoofdslaapkamer
– Beschutte patio op de begane grond
– Energielabel B
– Gelegen in het centrum van Haarlem, naast Haarlem Centraal
– Winkels, horeca en het historische centrum op loopafstand
– Oplevering in overleg

Fully renovated, surprisingly spacious and with everything you are looking for in a lovely city home close to the centre of Haarlem. Approximately 63 m² of living space, a wonderfully bright living room, two good-sized bedrooms, a practical attic, a sheltered patio and a sunny roof terrace.

Some homes really need to be seen from the inside. From the street, you might expect a compact city home, but once inside, the living room extends surprisingly far towards the rear. The living room, dining area and kitchen together form a long and bright living space, while upstairs the property also offers two bedrooms, a separate toilet, a spacious roof terrace and a practical, generously sized attic.

The property was thoroughly renovated and made more energy-efficient in 2025. The old wooden ground-floor structure was completely removed and replaced with a new foam concrete floor with underfloor heating. The window frames were replaced with uPVC frames fitted with triple glazing, the roofs were additionally insulated and the roof of the extension was completely renovated in April 2025. The result: a comfortable home with a fresh appearance and energy label B.

Inside, a warm and calm finish has been chosen. The herringbone floor runs beautifully throughout the ground floor, light walls are combined with warm earthy tones and the exposed beams give the living room just that little bit of extra character. The new kitchen fits in perfectly with dark cabinet fronts, a light worktop and black accents.

Features at a glance
– Living area approximately 63 m²
– Thoroughly renovated and made more energy-efficient in 2025
– Two bedrooms on the first floor
– Spacious and bright living room with open dining area
– Modern new kitchen with various built-in appliances
– New bathroom on the ground floor
– Separate toilet on the first floor
– Ground floor fitted with a foam concrete floor and underfloor heating
– uPVC window frames with triple glazing from 2025
– Roofs additionally insulated with approximately 13 cm of glass wool
– Roof of the extension completely renovated in April 2025
– Sunny roof terrace directly adjoining the main bedroom
– Additional patio/outdoor space next to the kitchen
– Practical attic for additional storage
– Energy label B
– A short distance from Haarlem city centre and Haarlem Central Station
– Completion in consultation

Layout
Through the private front door you enter the hallway, after which the property immediately opens up towards the rear. The sitting area is located at the front. Thanks to the tall window, plenty of natural daylight enters here, creating a pleasant place to retreat and relax. As you walk further into the property, you really start to notice just how long the ground floor is. The living room flows into the dining area and from here you can look all the way through to the kitchen at the rear. The white beams, calm colour scheme and herringbone floor connect the different spaces and give the home a warm appearance.

In the centre, there is plenty of room for a large dining table. A lovely central spot in the home, with the kitchen on one side and the living room on the other. The open staircase upstairs has deliberately been kept as part of the living space and gives the interior a playful character. At the rear is the modern kitchen. The dark, handleless cabinet fronts combine beautifully with the light worktop and the warm colour on the walls and ceiling. The kitchen is equipped with various built-in appliances and offers plenty of worktop and storage space. Thanks to the length of the kitchen unit, there is also plenty of room to move around.

From the kitchen, you step outside onto a sheltered patio. Not an enormous garden, but certainly a lovely additional outdoor space where you can sit quietly with a chair and a cup of coffee. Especially in the city, an extra outdoor spot like this is surprisingly pleasant. Behind the kitchen is the bathroom. This has been finished in a modern style with a spacious walk-in shower, rain shower, washbasin with illuminated mirror and toilet. The washing machine and dryer also have their own practical place here.

An important part of the renovation is, incidentally, underneath your feet. During the renovation in 2025, the existing wooden joist floor on the ground floor was completely removed. In its place, a new foam concrete floor was installed, fitted with underfloor heating. Comfortable and also a major technical improvement to the property.

First floor
The first floor has two bedrooms and a separate toilet. The largest bedroom is located at the rear. A full-sized room with space for a double bed and wardrobes, but above all with something that makes this home especially appealing: from the bedroom, you step directly onto the roof terrace.

The terrace is surprisingly spacious and in the warmer months effectively becomes an additional outdoor room. There is plenty of space for a lounge set or dining table and thanks to its sheltered position, you have a good degree of privacy here. Breakfast in the sun, sitting outside after work or spending a long summer evening with friends: this is the kind of outdoor space you will probably use much more often than you initially expect.

At the front is the second bedroom. This is also a proper room, suitable as a child’s bedroom, guest room or home office. The wide window provides plenty of natural light. There is also a separate toilet on the landing, finished in the same warm colours that appear in several places throughout the property.

The attic is accessible via a fixed staircase from the bedroom. This space provides valuable additional storage for suitcases, Christmas decorations, sports equipment and everything else you do not need every day.

Renovation and energy efficiency
You can immediately see that this property looks good. But it is precisely the work that is less visible that makes the difference here. In 2025, the uPVC window frames were replaced and fitted with triple glazing. The roofs were additionally insulated with approximately 13 cm of glass wool and the flat roof of the extension was completely renovated in April 2025. Together, these measures have contributed to the property’s current energy label B. So this is a home that has not only been significantly improved cosmetically, but where a great deal has also been done technically and in terms of energy efficiency.

Living in Haarlem
Baljuwslaan is located in one of those places where the best of Haarlem is very close by. You live on a quiet, small-scale street, while the station and historic city centre are only a short distance away. Haarlem Central Station is easy to reach, providing convenient connections towards Amsterdam, Schiphol, Leiden and The Hague.

Would you like to come and have a look?
Schedule a viewing through Bloem Makelaars. We would be happy to let you experience this lovely city home in person. You are very welcome.

Overdracht

Vraagprijs
€ 449.000 k.k.
Prijs per m²
€ 7.127
Aangeboden sinds
28-08-2026
Status
Beschikbaar
Beschikbaar
In overleg
Onderhoudsstaat
Zeer goed

Oppervlakte en inhoud

Woonoppervlakte
63 m²
Perceeloppervlakte
46 m²
Inhoud
246 m³

Bouw

Type woning
Huis
Soort woning
Tussenwoning (rijtjeshuis), Eengezinswoning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1900
Ligging
  • Aan een rustige weg
  • In het centrum

Indeling

Aantal kamers
3
Aantal slaapkamers
2
Aantal badkamers
1
Aantal woonlagen
3
Voorzieningen
  • Kabel TV
  • Mechanische ventilatie
  • Dakterras
  • Douche
  • Toilet
  • Wasruimte

Buitenruimtes

Tuin
Grootte
6 m²
Ligging
Op het noordoosten
Toegang via achterom
Niet aanwezig
Beschrijving
patio atrium

Energie

Isolatie
Vloerisolatie, Volledig geïsoleerd, Dakisolatie, Muurisolatie
Verwarming
CV-ketel
Warm water
CV-ketel
Cv-ketel
Remeha (uit 2011, Eigendom)
Energielabel
B

Parkeergelegenheid

Aanwezig
Ja
Soort parkeergelegenheid
Openbaar

Garage

Aanwezig
Nee

Voorzieningen in de buurt Binnen 2 km van Baljuwslaan

  • Station ingang, Haarlem Bushalte
    5 min. | 341 m
  • Frans Halsplein, Haarlem Bushalte
    5 min. | 383 m
  • Station, Haarlem Bushalte
    5 min. | 406 m
  • Haarlem, Haarlem Treinstation
    7 min. | 505 m
  • Rozenhagenstraat, Haarlem Bushalte
    11 min. | 842 m
  • Koudenhorn, Haarlem Bushalte
    11 min. | 847 m
  • Papentorenvest, Haarlem Bushalte
    14 min. | 1125 m
  • Paul Krugerkade, Haarlem Bushalte
    14 min. | 1151 m
  • Kloosterstraat, Haarlem Bushalte
    15 min. | 1174 m
  • Schotersingel, Haarlem Bushalte
    15 min. | 1193 m
  • Nassaulaan, Haarlem Bushalte
    16 min. | 1293 m
  • Velserstraat, Haarlem Bushalte
    17 min. | 1359 m
Meld een probleem met deze woning

Veeg omlaag om te sluiten