Te huur: Appartement Tolhuisstraat in Rotterdam
Bekijk kaart- 98 m²
- 3 kamers
- Gemeubileerd
Beschrijving
Een prachtig 2- slaapkamer appartement in de Tolhuistraat
Katendrecht
Katendrecht is een unieke wijk in Rotterdam, gelegen op het schiereiland tussen de Nieuwe Maas en de Rijnhaven. Ooit bekend als Chinatown en een levendig havenkwartier, is het nu een van de meest sprankelende buurten van de stad. Met zijn historische charme, groene pleinen en rustige straten voelt het als een 'dorpje in de stad'. De wijk is uitstekend bereikbaar: binnen enkele minuten wandel je naar het centrum, en via de Rijnhavenbrug, ook wel 'de Hoerenloper' genoemd, ben je snel bij Hotel New York en de Kop van Zuid.
Fenix en Deliplein: hart van cultuur en ontmoeting
Midden in Katendrecht staat de indrukwekkend gerestaureerde Fenixloods, waar sinds mei 2025 het Fenix Museum of Migration is gevestigd. In dit vernieuwende museum draait alles om de verhalen van migratie, verteld aan de hand van wereldberoemde kunstwerken. Blikvanger is de ‘Tornado’, een spiraalvormige trap die leidt naar een panoramisch uitkijkpunt over de stad. Op de begane grond ligt ‘Plein’, een grote ontmoetingsruimte voor bewoners en bezoekers, met ruimte voor horeca, markten, culturele activiteiten en exposities.
Direct naast het museum ligt het levendige Deliplein, het kloppend hart van de wijk. Rond het plein vind je tal van gezellige restaurants, koffietentjes, barretjes en een warme bakker. Regelmatig worden er kleinschalige evenementen en theatervoorstellingen georganiseerd, waardoor het plein het hele jaar door een levendige en gastvrije sfeer uitstraalt.
Cultuur en ontspanning binnen handbereik
Op wandelafstand van Katendrecht liggen enkele van Rotterdam's culturele hoogtepunten. Hotel New York, het iconische voormalige hoofdkantoor van de Holland-Amerika Lijn, is bereikbaar via de Rijnhavenbrug en biedt een prachtig uitzicht over de rivier. Het Luxor Theater, het grootste theater van Rotterdam, ligt op de Kop van Zuid en is gemakkelijk te bereiken met de metro of te voet. Daarnaast bevindt zich aan de Kop van Zuid filmhuis Lantaarn Venster, waar je terecht kunt voor arthousefilms en bijzondere filmvertoningen.
Katendrecht: een wijk met karakter
Katendrecht is een wijk die geschiedenis ademt en tegelijkertijd vooruitkijkt. Omringd door de rivier de Maas en met veel groen, biedt het een unieke combinatie van stedelijke dynamiek en dorpse gezelligheid. Met zijn rijke culturele aanbod, culinaire diversiteit en uitstekende bereikbaarheid is Katendrecht zonder twijfel een van de meest bijzondere plekken in Rotterdam.
Lay out
Je komt de woning binnen in de hal vanaf waar je toegang hebt tot alle vertrekken. De woonkamer heeft hoge grote ramen die de ruimte van veel natuurlijk licht voorziet. Hier staat een prachtige bank met televisie. De woonkamer loopt over tot de living. Hier vind je de eettafel met kleurrijke stoelen. De smalle muur met wandkast scheid de living van de open keuken. Deze moderne keuken is voorzien van inbouwapparatuur zoals een Boretti gasfornuis met oven/grill combinatie met afzuigkap, een combi-oven en vriezer en vaatwasmachine. Een echte eye catcher in de keuken is natuurlijk de geweldige rode Smeg koelkast.
Vanaf de hal heb je toegang tot het balkon. Hier kun je in de zon heerlijk genieten van een bakje koffie.
De woning beschikt over twee slaapkamers die allebei slim zijn ingedeeld. De hoofdslaapkamer is ruim en voorzien van een comfortabel tweepersoonsbed en een grote kledingkast. De tweede slaapkamer is in gebruik als kinderkamer. Deze woning is dus ideaal voor een jong gezin.
De badkamer is modern met een ruime inloopdouche, een stijlvol wastafelmeubel en een spiegel erboven. Onder de wastafel is nog kastruimte voor persoonlijk spullen. In de hal bevindt zich een separaat toilet met fonteintje, wat zorgt voor extra gemak en privacy, vooral bij bezoek.
De woning beschikt over een ingebouwd airconditioning systeem waardoor het appartement heerlijk gekoeld kan worden tijdens de warmere zomermaanden.
Opmerkingen:
- Huurprijs is exclusief voorschot gas, water, licht €132,06;
- Huurprijs is exclusief internet/ televisie;
- 2 parkeervergunningen in overleg;
- Minimaal 12 maanden.
Overdracht
- Huurprijs
- € 2.400 per maand
- Aangeboden sinds
- 30-05-2025
- Status
- Te huur
- Beschikbaar
- Per 28-07-2025
- Borg
- € 4.800
- Interieur
- Gemeubileerd
- Onderhoudsstaat
- Goed
Oppervlakte en inhoud
- Woonoppervlakte
- 98 m²
- Inhoud
- 318 m³
Bouw
- Type woning
- Appartement
- Soort woning
- Tussenverdieping, Appartement
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1902
- Ligging
-
- Aan een rustige weg
- In een woonwijk
Indeling
- Aantal kamers
- 3
- Aantal slaapkamers
- 2
- Aantal badkamers
- 1
- Aantal woonlagen
- 1
Buitenruimte
- Balkon
- Niet aanwezig
Energie
- Energielabel
- A